Vytisknout

Druhý březnový víkend se naši hráči rozjeli do všech koutů, aby reprezentovali oddíl badmintonu TJ Montas a zkusili získat ta nejlepší umístění. Pojďme nejdříve do zahraničí, jmenovitě do Portugalska, kde konalo Portuguese International (tj. mezinárodní mistrovství dospělých) a reprezentovali nás ve čtyřhře žen Bětka Bášová a Míša Fuchsová, v mixu Bětka se svým dlouholetým partnerem Kubou Bitmanem. Soutěž byla silně obsažena i asijskými hráči, na což doplatily i naše dvojice, když prohlály ve druhých kolech vždy se soupeři ze Tchajwanu (v mixu s pozdějšími vítězi).

Výsledky na: http://www.tournamentsoftware.com/sport/events.aspx?id=BB21DE20-7675-4401-AD16-485FEAD06DC2

 

Dalším - tentokrát domácím turnajem - bylo GPB U15 pořádané v nedalekých Pardubicích. Účast Montasu: Ondra Šolar, Lukáš Tvrdík a Verča Jarošová. Nejlepšího výsledku dosáhnul Ondra Šolar (nevešel se bohužel do dvouhry) v mixu společně s pardubickou Denisou Valentovou a získali krásné 3. místo (broznové medaile), když v semifinále prohráli až s pozdějším vítězem.

GPBU15 Pce

Kompletní výsledky: http://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=1473A903-D315-4E13-9E18-8BE5ACBB3986

 

A pokračujme do Mostu, kam v sobotu vyrazili na GPC U17 naši Radek Plánička a Terka Šolarová. A nevedli si špatně. Hlavně Terka, která vyhrála stříbro v singlu, když ve finále na 3 sety prohrála s německou Hannah Berge (Tröbitz). Zlato si Terka veze právě s Hannah ze společného vítězství ve čtyřhře dívek. Radek si odváží bronz ze čtyřhry kluků se svým partnerem Laďou Leštákem Jiskry Nejdek.

 GPCU17 Most

 

Dalším turnajem s našimi hráči Honzou Hubáčkem a Kubou Skřivanem byla Velká cena Plzně (GPA dospělých). Silně obsazený turnaj, jehož zajímavostí je singlové vítězství Petra Koukala po jeho návratu do české soutěže. Kuba se málem zasloužil o překvapení turnaje, když byl na dosah výhry nad nasazenou jedničkou Bedřichem Valentou - o pár míčků mu však vítězství uteklo. A Honza nahradil svého zraněného deblového partnera Lukáše Holuba deblistou Václavem Parkánem z Proseka a ačkoli byli nasazeni jako jedničky, prohráli hned ve svém prvním utkání. Škoda...

Výsledky: http://www.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=F1F1BB53-3FB9-42DB-BBCA-394F8CEF15D5&d=20190310

 

Posledním turnajem, na kterém bylo možné vidět naše hráče, se stalo GPC U17 pořádané v neděli pražskou Astrou na Zahradním Městě. Adam Vojtěch a Terka Šolarová singly nehráli. Společně hráli mixa, kde prohráli hned v prvním kole po 3setové bitvě s dvojicí z SK Prosek. Oba si to ale vynahradili v deblech - získali zlaté medaile, i když si za partnery museli půjčit hráče z jiných oddílů: Adam Davida Slívu z Klimkovic, Terka Barboru Johnovou z Meteoru Praha.

Astra holky Astra kluci

Výsledky: http://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=B77E6D3B-1630-4FB1-A4BF-607A298FB674