Hned o týden později, tj. v polovině února 2020, po pořádání GPA U15 nás čekalo další pořadatelství, tentokrát kategorie vyšší U17. Rozhodli jsme se pozvat účastníky do haly TJ Montas, která sice nenabízí zcela komfortní zázemí pro nehrající doprovod, ale hráči mají jednoznačně výborné podmínky pro hru - dokonalá podlaha na kurtech, výborné osvětlení, dostatečná výška stropu. Sokolovna sloužila pro odložení bagů, odpočinek nebo rozehrání.

TJ Montas reprezentovali Terka Šolarová, Adam Vojtěch, Radek Plánička, Verča Jarošová. Bronzové medaile z deblů získali Adam a Terka. Ostatní výsledky v dalších disciplínách našich hráčů jsou spíše zklamáním.

VÝSLEDKY      FOTKY OD PAVLA

Začátkem února 2020 nám bylo svěřeno pořadatelství celostátního turnaje GPA nejlepších jednotlivců kategorie U15. Hrálo se v hale ZŠ Kukleny, kterou jsme chystali jako tradičně již v pátek večer. A tentokrát přišlo rekordně pomocníků, takže hotovo bylo ani ne za hodinu.

Na turnaj se dostavilo tentokrát nadprůměrné množství doprovodu, během soboty byla hala zcela zaplněná a i u nového (a lepšího) bufetu se tvořily fronty.

Z našich hráčů se zúčastnili Ondra Šolar, Lukáš Tvrdík, Verča Jarošová a Anička Kuchová. Bohužel, jedinou medaili vybojoval Ondra Šolar, a to v deblu s pardubickým Adamem Burgertem.

Ondra Adam GPAU15 HK

VÝSLEDKY         FOTKY OD PAVLA

Skutečného historického úspěchu dosáhli hráči TJ Montas na únorovém Mistrovství ČR dospělých, které se hrálo v Plzni. Tak předně opakovanými nositeli Mistrů ČR se staly Bětka Bášová společně s Míšou Fuchsovou v deblu žen, a to již po páté v řadě!! Finále bylo dramatické na 3 sety, holky se trápily, ale nakonec titul získaly. Bětka Bášová zopakovala a připojila další titul v mixu s Kubou Bitmanem (Meteor Praha), a to v neskutečné sérii 11 x po sobě!!

O pouhých 6 míčů uniknul titul naší deblové dvojici Lukáš Holub s Honzou Hubáčkem. Prohráli až ve 3 setech proti obhajitelům titulu Janáček, Švejda (Český Krumlov).

Petr Báša jako trenér měl v neděli při finálových bojích skutečně těžkou práci, když většinu času prožil na židli pro kouče. Ale bylo to příjemné, určitě.

Dalším oceněním z Galavečera je titul Nejlepší badmintonistka roku pro Bětku Bášovou, jakož i tzv. Počin roku pro Bětku Bášovou s Kubou Bitmanem (10 vítězství na MČR v mixu).

MČR Bětka a Míša MČR Lukáš a Honza

GALAVEČER     KOMENTÁŘ ČBaS     VÝSLEDKY     FOTODOKUMENTACE     FOTKY OD PAVLA

MČR 2020 VŠICHNI

V polovině ledna se rozjel náš extraligový tým nejprve do Českého Krumlova (sobota) a pak do Benátek n. Jizerou (neděle). Úkolem bylo - zejména po prohrách ve 2. kole (především kvůli zranění Bětky Bášové) - získat aspoň jedno vítězství. A to se povedlo právě v Krumlově, když v posledním rozhodujícím zápase vyhrál ve 3 setech svého singla Milan Dratva. Vítězství 5:3 nám dodává větší klid před posledním utkáním základní části extraligy - hraje se v neděli 23. února v hale TJ Montas proti Meteoru Praha. Klid v tom směru, že nám nehrozí odchoz z extraligy, možná si tým zopakuje baráž o zachování účasti v nejvyšší soutěži družstev v ČR.

Lukáš a Mattew

KOMENTÁŘ KE KRUMLOVU      KOMENTÁŘ K BENÁTKÁM           TABULKA