V sobotu 6. 10. 2018 zorganizoval pan Lovák v naší sokolovně vzpomínku na prvního československého olympijského vítěze Bedřicha Šupčíka, který na OH v Paříži v roce 1924 získal zlatou medaili ve šplhu na laně (8 metrů ze sedu na zemi bez přírazu nohou). Tato významná událost byla doprovázena zasazením lípy a umístěním lavičky před vchodem do objektu. Přítomen byl rovněž pan Šupčík junior, syn bývalého olympijského vítěze. Dostavilo se množství návštěvníků, jakož i primátor města Zdeněk Fink. Bylo možné mu při této příležitosti ukázat celý areál a zejména všechny důležité úpravy provedené v nedávné minulosti i s významným přispěním finančních prostředků od Města Hradec Králové.

20181006 112615

Původním místem pro sportování v hale v Kuklenách byla budova dnes nazývaná sokolovna. Do Hradce Králové byla převezena jako dřevěný pavilon z výstavy v Jaroměři pořádané v roce 1929. Později byl tento pavilon upraven na tělocvičnu a společenský sál a v podstatě ve stejných dispozicích funguje dodnes. Pouze v roce 1980, kdy vznikla Tělovýchovná jednota Montas, došlo k přístavbě sociálního zařízení, zateplení a rekonstrukci vytápění.

28. února 2002 otevřela TJ Montas Hradec Králové novou sportovní halu nejen pro členy TJ, ale i pro sportující veřejnost. Tato hala je propojena se sokolovnou.

P8290029 resize-rotace-smallZakladatelem TJ Montas v roce 1980 a jejím prvním a dlouholetým předsedou byl pan Rudolf Velinský, zároveň ředitel Základní školy v HK Kuklenách.
S rozrůstající se členskou základnou a se vznikem nových oddílů jednoty stávající prostory nevyhovovaly zejména míčovým sportům,a tak bylo nutné přistoupit k pronájmům tréninkových ploch zejména v tehdy nové sportovní hale Základní školy v Kuklenách.