On-line rezervace haly

Pro rezervaci haly klikněte zde:

on-line6

Pronájem haly a hřišť

Nabízíme pronájem větší a menší sportovní haly (nebo jen kurtu) a tří venkovních hřišť. Jako příklad zde uvádíme některé sportovní disciplíny, ale samozřejmě je možné zde provozovat i jiné sporty.

  • BADMINTON
  • STOLNÍ TENIS
  • VOLEJBAL
  • TENIS
  • FLORBAL
  • RŮZNÉ DRUHY KONDIČNÍHO CVIČENÍ

Číst více... Pronájem haly a venkovních hřišť

Historie a současné dění v oddíle badmintonu

Badmintonový oddíl TJ Montas Hradec Králové vzniknul v březnu roku 1981, kdy osmnáct hráčů v čele s Olegem Diblíkem využilo nově postavené sportovní haly při ZŠ Kukleny v Hradci Králové a založilo v právě vzniklé TJ Montas nový oddíl badmintonu. Již od začátku se tento oddíl orientoval převážně na výchovu mládeže. Dne 7. března 1981 uspořádal 1. náborový turnaj žactva a ještě téhož roku si Oleg Diblík troufl uspořádat celostátní turnaj za účasti nejlepších československých hráčů. Oddíl se však potýkal s nedostatkem dospělých trenérů a funkcionářů. Proto se rozhodl přibrat i dospělé hráče, a tak se na podzim 1981 rozrostl o Zdenku Šonkovou, která se po nenadálém úmrtí Olega Diblíka v roce 1984 ujala vedení oddílu a Pavla Maňáska, dnes trenéra 1. třídy. Další neocenitelná pomoc přišla v osobě prvoligového hráče a funkcionáře Honzy Opitze. Od jeho vstupu se začalo datovat i pravidelné pořádání letních soustředění a po roce 1989 i několik výjezdů na MS v badmintonu.

V lednu 1986 přišli do oddílu další hráči Jaroslav a Roman Šůnové, Kryštof Koláček a Dušan Hromádko, kteří se po roce 1992  postupně zapojují do vedení oddílu. Oddíl každoročně pořádá celostátní turnaje v mládežnických kategoriích a vrcholem této etapy se stává organizace Mezinárodního mistrovství České republiky juniorů v roce 1994.

Oddíl se začíná rychle rozrůstat a hráči po trenérským vedením Pavla Maňáska přivážejí medailová umístění z žákovských a dorosteneckých kategorií na Mistrovstvích České republiky. Nejvýznamnějších úspěchů dosahují Luboš a Martin Heroutovi, René Neděla a Jan Potůček. Úspěchy sbírají i další hráči jako Martina Kulhavá, Andrea Pospíšilová, Pavla Křížková, Blanka Křížková, Jan Kamenický, Zuzana Kocourková, Marek Bureš, Petr Šťovík, Hana Jiruchová, Tomáš Kopřiva, Ondřej Kopřiva, Šárka Křížková.

V roce 2001 byla postavena vlastní hala TJ Montas, což umožnilo nejen další rozvoj oddílu a trénování ve dvou tělocvičnách, ale možnost nabídnout novou halu hradecké veřejnosti, aby si mohla badminton zahrát. V tomto roce vzniká z rozhodnutí Ministerstva školství a mládeže České republiky v TJ Sokol Dobruška jedno ze čtyř republikových Sportovních center mládeže. Do tohoto oddílu postupně přechází i většina talentované mládeže z TJ Montas. Mnozí z těchto hráčů se pak postupně stávají členy reprezentačních výběrů v kategorii dospělých a účastní se Mistrovství světa a Mistrovství Evropy jak v kategorii jednotlivců, tak družstev. V domácích soutěžích se v letech 2001, 2002, 2005, 2006, 2007 stává Martin Herout Mistrem České republiky ve smíšené čtyřhře a René Neděla v roce 2002 mistrem České republiky ve čtyřhře. Další medaile získávají postupně bratři Kopřivové a Šárka Křížková. Ve spolupráci s TJ Sokol Dobruška pak oddíl v roce 2003 pořádá nejvýznamnější domácí soutěž, a to Mezinárodní mistrovství České republiky v kategorii dospělých. V organizaci výraznou úlohu sehrál nový člen - ligový hráč Karel Plánička (přestup z VŠTJ UK HK). Vzhledem ke skutečnosti, že tento turnaj byl součástí olympijské kvalifikace na LOH v Aténách, přivítali jsme v Hradci Králové desítky špičkových badmintonistů z celého světa.

V roce 2006 se do TJ Montas začali postupně vracet špičkoví hráči a naši odchovanci Martin Herout, René Neděla, Pavla Křížková a Jan Potůček a dále odchovanec VŠTJ Hradec Králové Mojmír Skalický. To vedlo nejen k získávání předních umístění na republikových turnajích, ale současně ke zkvalitnění trenérské činnosti mládeže především v osobě Martina Herouta. Nelze zapomínat ani na další trenéry jako Honzu Opitze, Zdenku Štěpovou, Blanku Křížkovou, Pavla Hubáčka, Stáňu Potůčkovou a Mílu Opitzovou. Výsledkem jsou pak medailová umístění Kristýny Menšlové, Michala Hamáčka a Honzy Hubáčka na celostátních turnajích v mládežnických kategoriích. V současnosti má oddíl okolo 100 členů, z toho cca 70 v mládežnických kategoriích.

Rok 2013 znamená pro oddíl dosud největší sportovní úspěch v soutěži družstev, neboť TJ Montas se stává vítězem I. ligy smíšených družstev v badmintonu - skupiny Východ. A v následné baráži se rozhodlo, že do Extraligy postoupí Liberec a Plzeň.... Složení vítězného družstva: Zuzka Kocourková, Hanka Jiruchová - Skalická, Kristýna Menšlová, Zdeněk Gonda, Míša Hamáček, Honza Hubáček, Lukáš Holub, Mojmír Skalický. Nutno podotknout, že výborné výkony zejména mladých hráčů jsou i výsledkem trvale kvalitní spolupráce s trenérem Petrem Bášou, takže doufejme, že pokus dostat se do Extraligy smíšených družstev nebyl poslední.

BADMINTON: extraligové informace

Extraliga badmintonu předčasně ukončena. Náš tým zůstává v extralize.

extraliga a1 300DPI 02 komp

 

UKONČENÍ SEZÓNY

 

TABULKA

 Hráči pro Extraligu: Milan Dratva (Slovensko), Mattew Nottingham (ENG), Hubáček Jan, Holub Lukáš, Aubus Marek, Neděla René, Herout Martin, Bášová Alžběta, Fuchsová Míša, Tereza Šolarová

ROZLOSOVÁNÍ 

 Ze stránek ČBaS: KOMENTÁŘ

OPĚT NA BADMINTON A JINÉ SPORTY!

BADMINTON BEZ ROUŠEK A POVOLENÉ ČTYŘHRY!

 Vzhledem k postupnému uvolňování vládních opatření u sportovních aktivit dochází od  11. května 2020   ke   změně pravidel   i u nás ve sportovním areálu TJ Montas. Co je potřeba i nadále dodržovat nebo od čeho naopak můžete upustit? Stručně a jasně:

- sportovci při sportování již nemusí mít roušku

 

Od 25. 5. přestává platit:

- končí zákaz užívání šaten a sprch

- po skončení každého tréninku musí být provedena dezinfekce sportovních pomůcek

Pořádání sportovních akcí je povoleno při splnění výše uvedených podmínek. 

 

Realizace www stránek: Ing. Miroslav Novotný